Futbal v Hažíne nad Cirochou začal písať svoju históriu v roku 1947. Jeho zakladateľom boli Michal Kalnický (nar. 1923), Anton Michalko (1924), Vojtech Gavroň (1903), Štefan Pavlík (1928), Štefan Kopáč (1926) a Andrej Vitkovič (1920). V priebehu fungovania klubu došlo viackrát k zmene jeho názvu. Zo začiatku mal názov Futbalový oddiel Blesk Hažín nad Cirochou, neskôr Sokol Hažín nad Cirochou a potom sa dlhšiu dobu nazýval TJ Družstevník Hažín nad Cirochou. Od roku 2006, keď bol zaregistrovaný ako samostatný právny subjekt – občianske združenie, fungoval pod názvom Obecný futbalový klub (OFK) Hažín nad Cirochou.

Foto zostavy z roku 1966
Zostava družstva Hažín na Cirochou v roku 1966

Horný rad zľava: A.Babjak, V.Štiblarik, A.Lacko, J.Godžak, J.Hudák

V podrepe zľava: A.Luksaj, Š.Petrov, D.Babjak, Š.Havrilko, J.Ferjak

Za takmer 7 dekád existencie klubu sa na jeho fungovaní podieľalo viacero dobrovoľných a obetavých funkcionárov. Za všetkých spomenieme: Michal Babjak (1930), Ján Ferjak (1937), Štefan Petrov (1940), Daniel Lenčiš (1946), Juraj Godžak (1947), Július Buček (1950), František Šepeľa (1951), Michal Pavlík (1951), Ján Michalko (1956), František Pavlík (1957), Jozef Babjak (1960), Augustín Buček (1961) a ďalší.

Najúspešnejším obdobím fungovania hažínskeho futbalu bola fáza rokov 2000 – 2004, keď vo funkcii predsedu klubu pôsobil Marek Dirbák. V roku 2001 „áčko“ vyhralo súťaž I.triedy a takto si vybojovalo právo postupu do súťaže riadenej VsFZ (5.liga). Rovnako v tom istom roku Hažín nad Cirochou zvíťazil aj v Pohári ObFZ Humenné. V rokoch 2001 – 2004 pôsobilo A-mužstvo v 5.lige a mládežnícke družstvá dorastu a žiakov tiež účinkovali v krajských súťažiach.

Foto zostavy víťaza Pohára ObFZ Humenné v roku 2001
Víťaz Pohára ObFZ Humenné v roku 2001

Horný rad zľava: J.Godžak, M.Čabák, M.Dirbák, M.Mišenko, M.Schwarzbacher, M.Nazad, J.Babjak ml., S.Tokár, P.Kopáč, J.Babjak st., A.Buček

V podrepe zľava: D.Ferjak, Š.Mesároš, J.Machyňa, M.Kopáč, M.Kohút, M.Orendáč, R.Gabria, Ľ.Ferjak, M.Štiblárik

Bohužiaľ pred sezónou 2004/2005 klub nedostal súhlas zo strany VsFZ na štart v tomto súťažnom ročníku v domácom hažínskom prostredí. Dôvodom boli nevyhovujúce sociálne zariadenia. Preto došlo v roku 2004 pred štartom sezóny k zlúčeniu TJ Družstevník Hažín nad Cirochou a TJ Družstevník VLaM Kamenica nad Cirochou. Družstvá dospelých a mládeže v ročníku 2004/2005 aj naďalej štartovali v 5.lige, ale „domáce“ prostredie mali na ihrisku v Kamenici nad Cirochou pod názvom tejto obce. To bolo aj základnou príčinou zániku TJ Družstevník Hažín nad Cirochou, a celkovo futbalu v Hažíne nad Cirochou.

O obnovenie futbalového klubu, už pod názvom OFK Hažín nad Cirochou, sa hlavnou mierou pričinil Daniel Ferjak, ktorý v tom čase plnil funkciu trénera i tajomníka klubu zaregistrovaného už ako občianske združenie – právnická osoba. Predsedom sa stal Peter Ferjak a funkciu hospodára zastával Štefan Ferjak. Po niekoľkých sezónach A-mužstvo v ročníku 2012/2013 postúpilo do najvyššej okresnej súťaže – I.triedy. Avšak v ročníku 2015/2016 sa zopakovala história spred 10-tich rokov, keď došlo k presťahovaniu klubu tentoraz do Modrej nad Cirochou a po tejto sezóne klub ukončil účinkovanie v súťažiach ObFZ Humenné.